Półmaraton Marchewkowy 2021 w Zielonkach

Pierwszy start biegowy w Nowym Sezonie 2021/2022

To już chyba V edycja Półmaratonu Marchewkowego w Zielonkach, biegów w których bierzemy czynny udział jako biegacze ale także jako pomoc organizatora, dzięki czemu możemy nieodpłatnie uczestniczyć w samym bieganiu. Sama impreza to nie tylko gratka dla dorosłych amatorów biegania ale przede wszystkim wspaniały rodzinny piknik gdzie w konkurencjach biegowych rywalizują także najmłodsi i całe rodziny.

 

W tym roku program zawodów wyglądał następująco:

– półmaraton (21,6 km / +280m w górę),

– bieg na 13,8 km (+170m w górę),

– bieg na 6,3 km (+65m w górę) – my startowaliśmy właśnie na tej trasie

– nordic walking (6,3 km / +65m w górę),

– bieg rodzinny (ok. 1 km),

– biegi dla dzieci (300m, 600m, 900m).

Sama trasa nie jest łatwa. Niemal połowa dystansu to długi podbieg, którego pokonanie jest kluczowe jeżeli chcemy myśleć o dobrym wyniku. Podbieg prowadzi przez polną ścieżkę rowerową gdzie nie ma odrobiny cienia a przy wysokich temperaturach jakie zazwyczaj towarzyszą imprezie na początku września jest on nie lada wyzwaniem.

W tegorocznej edycji na starcie zameldowało się 6 naszych uczestników, którzy wykręcili całkiem dobre wyniki jak na pierwszy w tym roku start biegowy:

  1. Olivier 00:37:06 (debiutant ekipy biegowej)
  2. Mariusz 00:37:50
  3. Daniel 00:39:44
  4. Jakub 00:42:35 (biegł z kontuzją kolana)
  5. Jacek 00:44:56
  6. Konrad 00:45:11 (debiutant ekipy biegowej)

Na uwagę zasługuje debiutancki start Oliviera, który mile zaskoczył naprawdę świetnym wynikiem – gratulujemy najlepszego czasu wśród kolegów. Z kolei drugi debiutant Konrad najbardziej zadowolony jest z faktu, że udało się bieg ukończyć. Pokazał charakter i wolę walki do samej mety. Pozostałym uczestnikom także Gratulujemy startu i czekamy na kolejne świetne wyniki, a okazją do pokazania swojej wzrastającej formy będą już niedługo zawody w Niepołomicach i Myślenicach.

Na koniec chciałbym bardzo podziękować ekipie pomagającej organizatorowi. Waszym zadaniem było dopilnować aby każdy uczestnik biegów otrzymał pamiątkowy medal i nie „padł” z pragnienia. Jako wychowawca jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania, solidności podejścia do sprawy. Cieszy to, że można na Was liczyć. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość bo naprawdę warto być „fajnym gościem” i przede wszystkim być pomocnym. Jeszcze raz Wielkie Podziękowania dla:

Kacpra, Radka, Oliviera, Bartka, Dominika – Czapki z głów Panowie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *