Rekrutacja

Drodzy Rodzice i Opiekunowie prawni poniżej przedstawiamy zasady oraz kryteria rekrutacji kandydatów do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 w Krakowie.

  1. Przyjęcia odbywają się na wniosek rodzica lub opiekuna prawnego.
  2. Podstawą przyjęcia jest wydane przez rejonowa poradnię psychologiczno-pedagogiczną orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zagrożenia niedostosowaniem społecznym.
  3. Pierwszeństwo przyjęcia ma młodzież, która zameldowana jest na terenie Krakowa. Zgłoszenia kandydatów spoza terenu Krakowa rozpatrywane są podczas rekrutacji uzupełniającej.
  4. Do placówki nie są przyjmowani chłopcy, wobec których były uprzednio zastosowane środki o charakterze resocjalizacyjnym.

Rekrutacja w 5 krokach:

Krok 1

Kontakt telefoniczny z placówką w celu zweryfikowania informacji dotyczącej wolnych miejsc w ośrodku.

Krok 2

Przesłanie na adres placówki orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zagrożenie niedostosowaniem społecznym.

Krok 3

Telefoniczne uzgodnienie terminu rozmowy kwalifikacyjnej. Celem rozmowy jest wstępna ocena sytuacji dziecka i zweryfikowanie czy ośrodek będzie dla niego odpowiednią formą pomocy. Na rozmowę rodzic zgłasza się z dzieckiem oraz następującą dokumentacją: orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz opiniami i wynikami badań psychologicznych lekarskich, opiniami wychowawcy lub pedagoga szkolnego ze szkoły, do której uczęszczało dziecko (jeżeli zostały wydane).

W czasie rozmowy rodzic oraz kandydat zostają zapoznani z regulaminem placówki oraz warunkami bytowymi pobytu dziecka.

Krok 4

Konsultacja komisji kwalifikacyjnej MOS w sprawie przyjęcia nowego wychowanka.

Warunkiem przyjęcia do MOS-u jest pozytywna opinia komisji w sprawie przyjęcia.  

Krok 5

Wydanie skierowania.

W tym celu rodzic/opiekun prawny musi złożyć wniosek z prośbą o przyjęcie do MOS do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa bądź Starostwa w miejscu zamieszkania kandydata. Wydział Edukacji wydaje skierowanie do MOS-u po uprzednim potwierdzeniu pozytywnej rekrutacji przeprowadzonej przez placówkę.

Krok 5

Przyjęcie do placówki

Dokumentacja wymagana przy przyjęciu:

  • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zagrożenie niedostosowaniem społecznym – oryginał lub kopia potwierdzona przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną,
  • skrócony odpis aktu urodzenia,
  • świadectwo z ostatniej klasy,
  • 2 zdjęcia legitymacyjne,
  • zaświadczenie o zameldowaniu,
  • zaświadczenie o ubezpieczeniu dziecka w NFZ (składka zdrowotna),
  • zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego o stanie zdrowia dziecka (informacja czy dziecko wymaga leczenia specjalistycznego oraz informacja o przyjmowanych lekach),
  • opinie i wyniki badań psychologicznych i lekarskich, o ile zostały wydane

opinie wychowawcy lub pedagoga szkolnego ze szkoły, do której uczęszczało dziecko, o ile zostały wydane.